Vasparipák hátán!

Vasparipák hátán!

Motorosoknak ajánljuk

 

Túraútvonal? Kellemes pihenés? Ízletes konyha? Panziónkban mindezeket megtalálja! Ha a csapat összeállt, vagy csak egyénileg indulna útnak, Önnek már csak motorozni kell, élvezni a tájat, ismerkedni az ismeretlennel és finom ételeket fogyasztani.

Kedves motorosok! Szeretettel várjuk Önöket Hegykőre a Marben Panzióba. Útvonalterveinkből kiválasztva az Önöknek legmegfelelőbbet, megismerheti a Fertő-part, Ausztria és a környék szépségeit. A motorosok számára biztosítunk zárt mágneskártyás videóval is megfigyelt parkolót, ahol éjjel is biztonságban tudhatják motorjaikat.

 

Csomagajánlatunk:

2 éjszaka szállás félpanzióval, bőséges büféreggelivel

Korlátlan és ingyenes szauna, infra szauna és dézsfürdő használattal.

Szolárium /2 jeton/ használattal.

Zárt parkoló.

Internethasználat /Wifi/

Ingyenes kerékpár használattal

 

Térítés ellenében igényelhető:

Sétahajózás a Fertő-tavon

Kenuzás a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén

Masszázsszolgáltatás

Lovaglás és lovaskocsizási lehetőség

Városlátogatás Sopron /nevezetességek megtekintése, borkóstolás, csokoládéműhely stb./

Kastélylátogatás /fertődi Eszterházy kastély, nagycenki Széchenyi kastély/

Fesztiválprogramok: kulturális és gasztronómiai rendezvények, koncertek, aktív programok

 

Csomagár 2 fő részére 2 ágyas elhelyezéssel:

 

04.01.-06.14.:                                     45.136,-Ft

06.15.-09.06.:                                     49.266,-Ft

 

Csomagár 1 fő részére 1 ágyas elhelyezéssel:

 

04.01.-06.14.:                                     25.371,-Ft

06.15.-09.06.:                                     28.321,-Ft

 

/Csomagáraink az idegenforgalmi adót nem tartalmazzák./

 

Kanyargászat az osztrák várakhoz

A túra útvonala:                      Hegykő-Kőszeg-Lockenhaus-Stadtschlaining-Bernstein-Oberpullendorf-Deutschkreutz-Hegykő

A túra hossza:                        kb. 170 km

Időtartam a látnivalókkal:       kb.6 óra

Reggeli után indulás a Marben Panzió elől Hegykőről. Következő állomás és látnivaló a Sopronhorpácsi templom.

Sopronhorpács hazánk nyugati szélén, a Répce-síkságon fekszik. A község leghíresebb építménye a román stílusú templom. Építése a XII. század utolsó negyedében kezdődött és a tatárjárás előtt fejeződött be. A kapu két oldalán levő fülkékben egy-egy oroszlánszobor, felettük a templom védőszentjeinek, Szent Péternek és Pálnak szobrai állnak.
A 24 méter magas toronyban négy harang lakik. A legnagyobb, amely minden délben megszólal, az öt mázsa nyolcvannyolc kilós Szentháromság harang. Riucher mester készítette Budapesten 1926-ban. A harangtesten a felirat: „Isten dicsősségére öntették a horpácsi és a lédeci hívek. Az úrnak 1926.-ik évében” Hangjával nemcsak a nándorfehérvári hősökre emlékeztet, hanem arra is, hogyan igyekezett az utókor a XV. századtól a XX. századig a körülményekhez képest a lehető legtöbbet megőrizni a pusztulások során csonkult műalkotásból.

 

Kőszeg:

Kőszeg (németül Güns, horvátul Kiseg, vendül Küseg) város Vas megye nyugati szélén, az osztrák határ közelében. A Kőszegi kistérség központja.

Gazdag múltja révén sokszor jelentős szerepet töltött be Magyarország és Ausztria történelmében. Vas vármegyében egyedüliként már 1328-ban királyi városi címet kapott, amelyet 1648-ban szabad királyi városi ranggal erősítettek meg. 1532-ben Jurisics Miklós várkapitány megvédte városát a török elleni támadástól, ezáltal megakadályozva Nyugat-Magyarország és Bécs elfoglalását. A város sikeres helytállása először a hírnevet, majd a gazdaság felvirágzását hozta el. Mivel ezt követően a háborúk már elkerülték, mára országunk műemlékekben egyik leggazdagabb városa lett. A történelmi városközpont felújításáért 1978-ban Hild János-díjat kapott, majd 2004-ben a Magyar Televízió nézőinek szavazata alapján az „Az év települése” címet érdemelte ki. 2009-ben „Magyarország legjobban fejlődő ökoturisztikai desztinációja” címet érte el a Kőszegi-hegység településein működő Írottkő Natúrparkért Egyesület.  A Kőszegi Tájvédelmi Körzet központja, számos látnivalót kínálva a természet szerelmeseinek.

 Lockenhaus avagy Léka:

Látványossága a vár. Léka várát valószínűleg a 13. század elején építették. A Kőszegiek, majd a Kanizsaiak is laktak benne, ezért fokozatosan bővítették és lakhatóbbá tették. A vár kútját Nádasdy Tamás ásatta, ő alakíttatta ki a földalatti börtönt és megújíttatta a lakóhelyiségeket, valamint a konyhát is. A vár az 1906-os és 1956-os helyreállításoknak köszönhetően ma is teljes épségben áll, de berendezése 1945-ben nagyrészt megsemmisült. 1968-ban Paul Anton Keller osztrák író vásárolta meg, aki a fellegvárban gyógyintézetet, az elővárban pedig panziót alakított ki. 1980-óta a Prof. Paul Anton Keller-Alapítvány tulajdonában van. Az alapítvány vagyonából az épületeket fokozatosan renoválták, történeti múzeumot, koncerttermet alakítottak ki. Restaurálták a gótikus várkápolnát és a lovagtermet. Vendéglőt, vendégszobákat, szállodát létesítettek benne. A várban természetrajzi múzeum is működik, melyet Huszty Ödön ornitológus hercegi magántitkár alapított.

 Stadtschlaining vára:

Stadtschlaining (Szalónak) lenyűgöző várral, romantikus híddal, toronnyal várja a kirándulókat. Belül interaktív kiállítás található háború és konfliktus tárgykörben.

 

Bernstein avagy Borostyánkő:

Borostyánkő vára a mai Bernstein nevű településen áll. Építése a 13. század első harmadára tehető. Első felbukkanása 1230-ban az osztrák-magyar határ menti háborúhoz fűződik. A vár híres személyisége Almásy László Ede, aki 1895. aug. 22-én született Borostyánkő várában. Neve az Angol beteg című film által lett megismertebb, mely az Afrika kutató életéből merít. A vár napjainkban magántulajdonban van.

 

Fertő-tó kerülő túra:

A túra útvonala:                     Hegykő-Frakno vára-Eisenstadt-Rust-Frauenkirchen-Hegykő

A túra hossza:                        kb. 170 km

Időtartam a látnivalókkal:       kb.6 óra

 

Frakno vára:

Talán ez a legszebb állapotban megmaradt egykori magyar végvár, hiszen sem a törökök, sem később az osztrák csapatok nem rombolták le, ellentétben a legtöbb magyarországi erődítménnyel. A Rozália-hegység nyúlványára épült fenséges határvár méltóságteljesen uralja a környéket, fehér tornyai már messziről látszanak és a várfalon húzódó kilátófolyosóról tiszta időben a Lővérekig is ellátni. A várat a 13. században építették, de igazán csak a 17. század elején erősítették meg olasz építőmesterek tervei alapján, miután az Esterházy család tulajdonába került 1622-ben. Részben ennek is köszönhetően a környéken ez az egyetlen olyan erődítmény, amit nem foglaltak el a törökök. Ötvösmunkák, elefántcsontból faragott művek, különlegességnek számító órák és a korban divatos automaták, textíliák és értékes fegyverek töltötték meg a barokk kincstárat. Ritka, különleges nyomatok kerültek a levéltárba. A termekben portrék és festmények ékesítik a falakat.

 

Eisenstadt avagy Kismarton:

A latin nyelvű oklevélben „Capella sancti Martini de minore Mortin” bejegyzés található, amely jelentése: Szent Márton kápolnája „Kis Mártonban”, valmivel később németül „wenig Mertersdorff”-ként említik. Akkoriban egy jelentéktelen falu volt, amely valószínűleg a fenti Szent Márton kápolnából és néhány házból állt. A 13. század végétől kb. a 14. század közepéig kismarton a Gut-Keled család birtokában volt, 1296-ban Mortunzzabou, 1300-ban pedig Zabemortun a neve.
Lajos király egyik 1371-es oklevelében a város a Hornsteini Uradalom részeként szerepel. Birtokosa a Kanizsai család, amely még ebben az évben a várost királyi engedéllyel erős fallal veteti körül („villa seu oppidum Zabamortum”).Egyidejűleg egy várat is építettek itt és ezzel megindult a város fejlődése is.
A várost az erős védőfala miatt, miután bevehetetlennek tartották „Eherne” vagy „Eiserne” névvel is illették. Ebből alakult ki a mai Eisenstadt elnevezés.

 

Rust:

Rust mindössze ezerhétszáz lakosú parányi városka, a legkisebb közigazgatási központ az országban. 1681 óta büszkén viseli a szabad város címet. Műemlékeinek példás védelméért, a település 17. századi képének megőrzéséért az Európa Tanács díját is elnyerte. Rust a legismertebb bortermelő hely és a legfontosabb idegenforgalmi központ Burgenlandban, egyben a gólyák városa is. A nemes madarak március végén érkeznek, és szinte minden óvárosi kéményt elfoglalnak. Rust címerállatai természetesen különleges védelmet élveznek.

 

Frauenkirchen avagy Nagyboldogasszony:

A hagyomány szerint II. András király uralkodása alatt a Fertő-tó úgy kiöntött, hogy több falut elnyelt a víz. Ezek helyett alapították 1240-ben a mai települést. 1324-ben "Zenmária" néven említik először. Területén már az ókorban település volt. Mosonszentandrás felé eső határrészén jelentős római településre utaló leletek kerültek elő. Mária kegyhelye már a 13. században ismert volt. Régi temploma a 14. században épült, ezt a török 1529-ben lerombolta. Mária-kegyképét 1661-ben hozták ide a Fraknói vár várkápolnájából, ahol az Eszterházyak tulajdonában volt. Az Eszterházy Pál által 1668-ban újjáépíttetett templomát és kolostorát 1683-ban a török ismét elpusztította. 1696 és 1702 között az olasz Francesco Martinelli tervei szerint bővítve építették újra fel. Eredetileg egy tornya volt, mely közvetlenül a felszentelés után ledőlt. Ebben égi jelet látva a herceg két torony építését rendelte el. Régi híres búcsújáróhely.

 

Irány hegyet mászni! Cél a Schneeberg!

A túra útvonala:                      Hegykő-Sopron-Puchberg-Hegykő

A túra hossza:                        kb. 300 km

Időtartam a látnivalókkal:       teljes nap

Motorosoknak ez az út igazi kanyargós élményt ad. Emellett megcsodálhatják Ausztria, gyönyörű hegyeit, a hegyek közt megbúvó kis falucskákat, a hegyekben a vízesést és a pisztrángos patakokat, tavakat.

 

Mariazell szerpentineken át!

A túra útvonala:          Hegykő-Sopron-Wr.Neustadt-Ternitz-Gloggnitz-Semmering-Mürzzuschlag-Mariazell-Hegykő

 

A túra hossza:            kb. 165 km

Időtartam:                   kb. 2,5 óra

A város Közép-Európa egyik legjelentősebb Mária-kegyhelye, évszázadok óta keresik fel a zarándokok a csodatévő Szűzanya segítségében bízva. A Szűzanyát számos néven tisztelik: Magna Mater Austriae, Alma Mater Austriae, Gnadenmutter von Mariazell, Alma Mater Gentium Slavorum, Magna Domina Hungarorum. A bazilika két legfontosabb kincse a Máriát és a kis Jézust ábrázoló kegyszobor és az I. Lajos által adományozott Szűz Mária-kép. A kegyszobor 48 cm magas, fából készült és Máriát ábrázolja, aki a jobb karjában tartja a kis Jézust. Mária a baljával a gyermeknek egy körtét nyújt, a gyermek pedig a jobbjával egy almát az édesanyjának.

A hegyeken átvezető szerpentines útvonal igazi motoros „ínyencség”, érdemes kipróbálni!

 

A bécsi erdő csodái!

A túra útvonala: Hegykő-Sopron-Baden-Heiligenkreutz in Wienerwald-Wolfsgraben-Vösendorf-Mannersdorf am Leihagebirge-Donne

A túra hossza:                        kb. 230 km

Időtartam a látnivalókkal:       teljes nap

Wienerwald, mint azt a nevében az erdő is mutatja, Bécs zöld tüdeje, és szabadidőparkja is egyben. Rengeteg régi, a magyar fülnek is ismerősen csengő templom, kolostor, kastély, vár hívogat körutazásra, vagy egy kirándulásra. Klosterneuburg, a Heiligenkreuz-i kolostor (Stift Heiligenkreuz), Baden, a fürdők városa (Kurstadt Baden), Seegrotte Hinterbrühl, az egykori Mayerlingi vadászkastély (Jagdschloss Mayerling), Laxenburg kastélya (Laxenburg – Schlosspark), Liechstein vára (Burg Liechtenstein in Maria Enzersdorf), Schiele - Museum in Tulln, vagy Greifenstein vára (Burg Greifenstein).

Ilyen sok látnivaló természetesen nem fér bele egy napba, de a néhány kiválasztott nevezetesség is szép élményt ad.

Reméljük a fent felsorolt programok közül minden motoros megtalálja számára a legmegfelelőbbet így vendégeink között üdvözölhetjük Hegykőn a Marben Panzióban.

 

Élményekben gazdag, balesetmentes motorozást kívánunk!

 

 

 

Kapcsolódó képek

Tekintse meg

videónkat

Nézzen körül

nálunk!

Büféreggelivel várjuk!

Naponta 7:30 - 10:00 óra között